Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec

Sanktuarium Matki Bożej w Tulcach koło Poznania zaprasza

w niedzielę, dnia 21 czerwca na:

XII Archidiecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn:

PM15

Zachęcamy do włączania się w organizację, promocje, przygotowanie, wszystkie wspólnoty męskie, oraz osoby zorganizowane wokół inicjatyw skierowanych do mężczyzn. Tuleckie spotkanie mężczyzn, przed figurą Matki Bożej Tuleckiej to również pokazanie, jak różnorodny i silny jest Kościół, dzięki mężczyznom zorganizowanym wokół tak wielu grup.

W tym roku po raz pierwszy, Pielgrzymkę Mężczyzn poprzedzą dwa wydarzenia:

Adoracja

Zachęcamy wszystkich mężczyzn  Archidiecezji Poznańskiej do przeprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu, pod hasłem: „ Bądź Mężczyzną”. 12 czerwca, od 20:00 do 22:00, mężczyźni w wielu parafiach równocześnie, będą się modlić w intencji mężczyzn i owoców Pielgrzymki Mężczyzn 2015.

Pielgrzymka Piesza do Tulec z Poznania

W niedzielę 21 czerwca 2015 o g. 7:00 z Sanktuarium Św. Józefa (z kościoła O. Karmelitów na wzgórzu Św. Wojciecha) wyrusza piesza pielgrzymka mężczyzn do Tulec. Mężczyźni pielgrzymować będą z obrazem Św. Józefa. Zachęcamy do włączania się grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych, tak by wspólnie z Józefem przyjść do Maryi.

 

XII Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec

Mszę św. będzie koncelebrował Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki.

Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na prelekcje pod hasłem: Wiara Jako Droga.

W programie Pielgrzymki:

12.00 – Msza św.

13.30 – Posiłek

14.00 – Spotkania w grupach – kręgi dyskusyjne

15.00 – Nieszpory i zakończenie pielgrzymki

Od godziny 11:00 do 16:00 w namiotach wokół głównego placu, będą prowadzić prezentacji wspólnoty i ruchy skierowane w szczególności do mężczyzn.

 

Tematy spotkań:

  1. „Drogi Nawrócenia” – ks. Paweł Bogdanowicz COr
  2. „Zagrożenia duchowe”, O. Dariusz Galant OMI – egzorcysta
  3. „Sumienie Duchowy Kompas” – ks. Marian Sikora
  4. „Spowiedź” – o. Szczepan Maciaszek OCD

 

Zachęcamy Proboszczów oraz Świeckich do organizowania w parafiach grup, które wspólnie dotrą do Tulec. W ubiegłych latach przybyły  grupy piesze, biegaczy, rowerzystów oraz motocyklistów. Pielgrzymka do trud podjętego wyzwania, znajdźmy odwagę aby zorganizować się i stanąć wśród innych mężczyzn przed Matką Bożą Tulecką.

W czasie uroczystości w Tulcach będą zorganizowane stoiska do prezentacji wspólnot, ruchów i inicjatyw męskich działających w Archidiecezji Poznańskiej, będzie to okazja do poznania i włączenia się w ich funkcjonowanie lub przeniesienia na grunt swoich parafii.

Szczegółowe informacje na stronie www.dmap.pl  (Duszpasterstwo Mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej) oraz na http://facebok.com/formacjamezczyzn.

 

Zapraszam Wszystkich, Mężczyzn obowiązkowo!!!

Duszpasterz Mężczyzn

ks. Marian Libera

 

P.S. Liderów grup męskich, które zamierzają zaprezentować się proszę o kontakt, informację czy dysponują własnym stoiskiem, (jeżeli tak ile miejsca potrzeba by je rozstawić) oraz o przygotowanie materiałów (transparentów, tablic, ulotek, folderów, prezentacji, etc.), które będą mogły być wywieszone lub rozdane.