XV Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec

XV Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec

 

niedziela 17 czerwca 2018r. g. 12.00

 

Hasło: Wojownicy Maryi napełnieni Duchem Świętym

 

Zachęcamy do włączania się w organizację, promocję, przygotowanie, wszystkie wspólnoty męskie oraz osoby zorganizowane wokół inicjatyw skierowanych do mężczyzn.

Tuleckie spotkanie mężczyzn, przed figurą Matki Bożej Tuleckiej to również pokazanie, jak różnorodny, a silny jest Kościół, dzięki mężczyznom zorganizowanym wokół tak wielu grup.

 

 

Pielgrzymkę Mężczyzn poprzedzą wydarzenia:

 

1. Pierwsze Męskie Rekolekcje i Warsztaty Muzyczne w Tulcach, poświęcone św. Józefowi od 15 do 17 czerwca 2018r. Część muzyczno-wokalną warsztatów poprowadzi Jakub Tomalak, znany i ceniony kompozytor muzyki liturgicznej i dyrygent rodem z Kalisza. Konferencje prowadzić będzie ks. dr Maciej Krulak, moderator Ruchu Światło-Życie diecezji kaliskiej. Rozpoczęcie warsztatów w piątek 15 czerwca o g. 16:00, a zakończenie w niedzielę 17 czerwca wykonaniem Akatystu na pielgrzymce mężczyzn o 15.00 w Tuleckim Sanktuarium.

Zgłoszenia na warsztaty przesyłać emailem na adres: warsztaty@parafiatulce.pl, telefonicznie tel. 502 505 174 lub poprzez Formularz Gogle

 

2. Adoracja

Zachęcamy wszystkich mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej do przeprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu, pod hasłem: „Bądź Mężczyzną”. 8 czerwca, od 20:30 do 21:00, mężczyźni w wielu parafiach równocześnie, będą się modlić w intencji mężczyzn i owoców Pielgrzymki Mężczyzn.

 

 3. Pielgrzymowanie piesze

17 czerwca z Sanktuarium św. Józefa (z kościoła O. Karmelitów na wzgórzu św. Wojciecha) wyrusza o godz. 7.00 IV piesza pielgrzymka mężczyzn do Tulec. Mężczyźni pielgrzymować będą z obrazem św. Józefa. Zachęcamy do włączania się grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych, tak by wspólnie z Józefem przyjść do Maryi.

Grupy zorganizowane wyruszą pieszo również z Puszczykowa, Głuszyny i Swarzędza.

 

XV Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec, program:

12.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Damiana Bryla.

13.30 – Posiłek

14.00 – Spotkania w grupach – kręgi dyskusyjne

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.15 – Akatyst ku czci św. Józefa

16.00 – Zakończenie pielgrzymki

Od godziny 11:00 do 16:00 w namiotach wokół głównego placu, będą prowadzić prezentację wspólnoty i ruchy męskie.

 

 

Tematy spotkań o godz. 14.00:

  1. Św. Józef-patron na dziś – ks. dr Maciej Krulak, moderator Ruchu Światło-Życie diecezji kaliskiej
  2. Mężczyzna pod natchnieniem Ducha Świętego – ks. Rafał Krakowiak
  3. Wolny czy zniewolony – ks. kan. Eugeniusz Guździoł – egzorcysta
  4. Męski punt widzenia – ks. Waldemar Szkudlarek.

 

Zachęcamy Proboszczów oraz Świeckich do organizowania w parafiach grup, które wspólnie dotrą do Tulec. W ubiegłych latach przybyły grupy piesze, biegaczy, rowerzystów oraz motocyklistów. Pielgrzymka to trud podjętego wyzwania, znajdźmy odwagę, aby zorganizować się i stanąć wśród innych mężczyzn przed Matką Bożą Tulecką.

W czasie uroczystości w Tulcach będą zorganizowane stoiska do prezentacji wspólnot, ruchów i inicjatyw męskich działających w Archidiecezji Poznańskiej, będzie to okazja do poznania i włączenia się w ich funkcjonowanie lub przeniesienia na grunt swoich parafii.

Szczegółowe informacje na stronie www.dmap.pl  (Duszpasterstwo Mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej)

 

Zapraszam Wszystkich, Mężczyzn obowiązkowo!!!

Duszpasterz Mężczyzn

Marian Libera